Haber

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler ara tatile girdi

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler ile öğretmenler, bugün 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline girdi.

Antalya Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, kentte 1710 okulda öğrenim gören 486 bin öğrenci ile görev yapan 35 bin öğretmenin ara tatile girdiğini söyledi.

Birinci dönem ara tatilinin 14 Kasım’da başlayıp, 18 Kasım’da sona ereceğini hatırlatan Çalışkan, öğrencilere bir haftalık tatili en düzgün biçimde değerlendirmeleri ve bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Muğla

Muğla ve ilçelerinde 14 bin öğretmen, 165 bin öğrenci orta tatile girdi.

İl Ulusal Eğitim Emre Çay, 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci çeyrek devrini başarılı bir halde sonlandırdıklarını söyledi.

Eğitimde verimliliği artırmak, öğretmen ve öğrencilerin dinlenmesine fırsat sağlamak ismine verilen orta tatilin, şahsî ve mesleksel taraftan gelişmeye imkan sunacağını belirten Çay, öğrencilerden orta tatili verimli geçirmelerini istedi.

Burdur

Burdur’da 252 okulda eğitim öğretim gören 42 bin 932 öğrenci ile 3 bin 662 öğretmen orta tatile çıktı.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, öğretmen ve öğrencilere âlâ tatiller dileyerek, dinlenmiş bir biçimde orta tatilden sonra okullara dönmelerini tavsiye etti.

Isparta

Isparta Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Baydur, vilayet genelinde toplam 84 bin 801 öğrenci ile 7 bin 140 öğretmenin yarı yıl tatiline çıktığını söyledi.

İl genelinde toplam 476 okul bulunduğunu belirten Baydur, öğrencilere orta tatilde kitap okumaları teklifinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu