Haber

Gemlikli çiftçinin yanında Gemlik Belediyesi var.

Gemlik Belediyesi, çiftçi belediyecilik misyonuyla çiftçisinin yanında olmaya devam ediyor. Umurbey’de kurduğu kırsal kalkınma ofisi ile çiftçilerinin bilimsel tarımın önünü açan Gemlik Belediyesi, ilçeye bağlı Engürücük Mahallesi’nde dört traktörün aynı anda su alabileceği yaklaşık 300 tonluk sulama havuzu yaptı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, Kaymakam, Belediye Meclis Üyeleri ve Hanımlar Kolu sulama havuzunun yapıldığı ilçeye bağlı Engürücük Mahallesi’ni ziyaret etti. Önder Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin çiftçi belediyecilik misyonuyla bugüne kadar gerçekleştirilemeyen birçok projeyi hayata geçirdiğine değinerek, “Gemlik Belediyesi olarak çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmaya ve her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. onlara.”

Başkan Sertaslan, “Çiftçi Belediye misyonumuzla çalışmaya devam ediyoruz”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin 4 yıl önce çiftçi belediyesi vizyonuyla yola çıktığını ve Gemlik çiftçisinin hayatını kolaylaştıracak birçok yeniliği hayata geçirdiğini söyledi. Zeytinlerimizin marka değerini yükseltmek için her koşulda çiftçilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Üç yıl önce doludan zarar gören çiftçimizin bütün zeytinlerini alıp yağ elde ettik ve çiftçimizin mağduriyetini giderdik. Cet tohumlarından elde ettiğimiz yüz binlerce sebze fidesini her yıl çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Umurbey’de kurduğumuz kırsal kalkınma ofisi ile çiftçilerimizin yaprak, toprak ve su analizlerini yaparak yol haritası çıkaracağız ve eser verimini artırmak için çaba harcayacağız.”

“4 yılda 10 sulama havuzu yaptık”

Gemlik Belediyesi’nin ilçe tarımının önünü açmak için attığı bir diğer adımın da ilçenin belirli bölgelerine sulama havuzları yapmak olduğunu vurgulayan Lider Sertaslan, “4 yılda 10 sulama havuzu yaptık. İlçemize bağlı Engürücük Mahalle meydanında bulunan havuz ile son havuzumuzu yaptık. Bu sulama havuzunda bulunan sistem sayesinde dört farklı çiftçi aynı anda su doldurabilmektedir. Çiftçilerimize ve Engürücük mahallemize hayırlı olsun. Gemlik Belediyesi olarak çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmaya ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Önder Sertaslan ile sohbet eden çiftçiler, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a üreticinin yanında olduğu için teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-polatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu